Pneumaturia i zespół nerczycowy cz. 3

width=300Rozpoznanie zespołu nerczycowego u pacjentów w podeszłym wieku często wymaga od podmiotów świadczących opiekę zdrowotną, aby wykluczyły wtórne przyczyny, takie jak nowotwór złośliwy, zwłaszcza gdy występują objawy towarzyszące, takie jak utrata masy ciała lub zmęczenie. Najczęstszymi nowotworami związanymi z chorobami kłębuszkowymi są nowotwory płuc i przewodu pokarmowego. Chociaż pacjenci ci często przyjmują leki przeciwzakrzepowe na schorzenia sercowo-naczyniowe, nie należy lekceważyć początku krwawienia z odbytnicy.

Infekcje dróg moczowych są najczęstszą chorobą zakaźną u osób w podeszłym wieku i mogą powodować trudności w oddawaniu moczu i nadoponowość. Niepowodzenia leczenia powinny zmusić świadczeniodawców do szukania drugorzędnych przyczyn, takich jak strukturalne nieprawidłowości urologiczne. W przypadku pacjentów z podejrzeniem przetok okrężniczych zalecanym podejściem diagnostycznym jest tomografia komputerowa, a następnie kolonoskopia.

Podsumowując, początek nawracających infekcji dróg moczowych, miażdżycy i białkomoczu w zakresie nerczycowym u pacjentów w podeszłym wieku powinien skłonić świadczeniodawców do rozważenia wprowadzenia zmian, które skutkują przetokami kolanowymi.
[więcej w: torbiel w zatoce szczękowej, gumtree opole, guz warthina ]