Transformowanie czynników wzrostu 1 i w przewlekłych chorobach wątroby w wyniku terapii interferonem Alfa ad 9

Ponadto, ekspresja mRNA TGF. ściśle korelowała z ekspresją mRNA histonowego H3, dobrym wskaźnikiem proliferacji komórek.28 29 30 Wyniki te sugerują, że u pacjentów z marskością wątroby TGF. jest związany z proliferacją komórek wątrobowych, tak jak w regeneracji wątroby u szczurów. po częściowej hepatektomii.31 Martwica wątrobowokomórkowa jest ważnym wydarzeniem inicjującym zarówno w odkładaniu macierzy zewnątrzkomórkowej, jak i proliferacji komórek (regeneracji) w marskości.2, 4 9, 27 U pacjentów z przewlekłym wirusowym zapaleniem wątroby typu C, którzy mieli przedłużoną odpowiedź na leczenie interferonem, serum ALT w surowicy aktywność i ekspresja mRNA histonu H3 były prawidłowe. Podsumowując, TGF.1 może odgrywać ważną rolę w fibrogenezie w przewlekłym zapaleniu wątroby i marskości wątroby, a terapia interferonem u pacjentów z przewlekłym wirusowym zapaleniem wątroby typu C może zmniejszać ekspresję mRNA TGF.1 i mRNA prokolagenu typu I w wątrobie. Ponadto sugerujemy, że TGF. może być związany z proliferacją komórek u pacjentów z przewlekłą chorobą wątroby.
Finansowanie i ujawnianie informacji
Jesteśmy wdzięczni pani Deborah A. Martin, pani Elizabeth Ko i pani Carol White (Brown University, Providence, RI) za wsparcie techniczne; dr Miguel A. Mu.oz i dr Joan Camps (Clínica Universitaria, Pamplona, Hiszpania) i dr Miguel A. Simon (Szpital Social Security, Logro.o, Hiszpania) za współpracę w pracy klinicznej; i do Drs. GI Bell, K. Zaret, L. Biempica, J. Tso, X.-H. Sun i R. Wu za dar różnych sond.
Author Affiliations
Z Centrum Badań Biomedycznych, Departamentu Medycyny Wewnętrznej, Clinica Universitaria, University of Navarra, Pampeluna, Hiszpania (AC, JP) oraz Departamentu Patologii i Medycyny Laboratoryjnej, Oddział Biologii i Medycyny, Brown University, Providence, RI ( AC, NF). Prośby o ponowne przesłanie do Dr. Fausto w Departamencie Patologii, Box G-B518, Brown University, Providence, RI 02912. Wspierane przez Becę Sandoz 1988 od Hiszpańskiego Towarzystwa Chorób Wewnętrznych i Beca PF90 16247035 z Ministerio de Educación y Ciencia of Hiszpania (doktor Castilla), dotacja z Fundación Ramon Areces (do doktora Prieto) oraz granty (CA-23226 i CA-35249) od National Cancer Institute (do Dr. Fausto).

[hasła pokrewne: angelius provita, gumtree opole, wypuklina kręgosłupa ]